ZACHOWANIE HISTORII CESAB W CENTRUM DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Kawałek historii CESAB jest obecnie utrwalany w Centrum Dziedzictwa Narodowego Wozków Widłowych w Derbyshire.

Jednym z pierwszych modeli wózka elektrycznego marki CESAB bez osłony górnej operatora, który stał się w późniejszym czasie standardem we wszystkich wózkach widłowych, był  model SI 1200 marki CESAB z 1956, jedna z najbardziej niezwykłych maszyn w muzeum, które ma siedzibę w Midland Railway Centre.

Otwarte w 2006 roku Centrum jest jedynym na świecie ośrodkiem pokazującym historię wózków widłowych, prezentującym ponad 80 modeli, zawierającym archiwa z informacjami od ponad 170 producentów z  całego świata zbierane od 1917 roku, oraz  ponad pół miliona informacji odnoszących się do gospodarki materiałowej.

Paul Wilkinson z CESAB Material Handling  w Wielkiej Brytanii przekazał wózek Jimiemu Brindleyowi, dyrektorowi Centrum, podczas ostatniej uroczystości. 

Jim powiedział: "Ten model CESAB jest cennym i fascynującym kawałkiem historii wózków widłowych i pomoże naszym gościom lepiej zrozumieć postęp jaki dokonał się w technologii i  w obszarze bezpieczeństwa w ciągu ostatnich 50 lat. Jesteśmy wdzięczni CESAB Material Handling za pomoc oraz dodanie kolejnego rozdziału w naszej historii o znaczeniu wózków  widłowych w światowym przemyśle "

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl