Technologia masztów CESAB

Większa widoczność, mniejszy hałas i bardziej wydajnych operacji to tylko niektóre z imponującą korzyści nowych CESAB Intelligent Design Mast

INTELIGENTNA KONSTRUKCJA MASZTU OZNACZA WIĘKSZĄ WYDAJNOŚĆ

Najważniejszą funkcją wózka widłowego jest wspomaganie działań człowieka w ciężkich pracach fizycznych, polegających na przenoszeniu, podnoszeniu i transportowaniu ładunku na rożnych dystansach. Aby odbywało się to sprawnie, łatwo i bezpiecznie, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego wózka widłowego, a zwłaszcza dopasowanie odpowiedniego masztu.

Istotne jest, aby maszt miał odpowiednią wysokość unoszenia, udźwig, zapewniał dobrą widoczność, bezpieczeństwo pracy zarówno dla operatora jak i otoczenia, a jednocześnie był wydajny, prosty w obsłudze i utrzymaniu.

CESAB należącym do grupy Toyoty Material Handling Europe  jest liderem w innowacyjnym projektowaniu wózków widłowych od ponad 50 lat. Współpracując z najlepszymi inżynierami, wprowadził doskonałe rozwiązania wyprzedzając technologicznie konkurencje.

CESAB wypracował wiodącą technologie produkcji masztu INTELLIGENT MAST DESINGNIMD, która zapewnia:

 • Doskonałą widoczność;
 • Wyższą wytrzymałość ־ większą wydajność;
 • Redukcję hałasu i wibracji;
 • Maksymalną trwałość konstrukcji.

  CESAB mając świadomość, że kluczowym elementem do osiągnięcia maksymalnej wydajności wózka widłowego jest doskonałe funkcjonowanie masztu z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, opracował i opatentował pod nazwą „DOUBLE C” zastosowany w IMD.

IMD jest obecnie najnowocześniejszym technologicznie i jakościowo masztem zapewniającym doskonałą wydajność, wytrzymałość, trwałości i stabilność jednocześnie zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa. Charakterystykę IMD możemy ująć w czterech podstawowych obszarach:

 • Patent „ DOUBLE C”- zapewnie wytrzymałość i trwałość
 • Mechanizm sekcji masztu - oszczędza energie i redukują zużycie i tarcie,
 • Krótszy profil masztu - redukuje ciężar wózka i zwiększa jego kompaktowość,
 • Prosta i łatwa konserwacja oraz specjalna podkładka dystansująca - zwiększają czas bezawaryjnej pracy i zmniejszają koszty.

Wszechstronność wózków CESAB jest wynikiem zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych w IMD, dzięki którym klient otrzymuje wózek, który posiada:

 

 • Doskonała widoczność.

 

Zintegrowanie 3-go i 4-ego przewodu hydraulicznego w maszcie umożliwia doskonała widoczność jednocześnie chroni przewody. Lepsza widoczność dla operatora wózka widłowego jest możliwa dzięki zastosowaniu 2-cylindrowego masztu z wolnym skokiem. Umożliwia on łatwe, szybkie i precyzyjne układanie palet podczas załadunku i rozładunku towaru

 

 • Wysoka wytrzymałość zastosowania i wyższa wydajność.

 

Wytrzymałość i stabilność masztu zapewniają podkładki dystansujące, które redukują tarcie, nie powodując luzów w konstrukcji masztu, dzięki czemu maszt jest stabilny i bezpieczny. Mniejsze tarcia powodują mniejsze straty energii - czyli optymalne wykorzystanie mocy baterii, co oznacza oszczędności w kosztach i utrzymaniu. Konserwacja i wymiana podkładek jest bardzo szybka i prosta.

Do produkcji masztu wykorzystuje się najlepszej jakości stal, która poddawana jest specjalnej obróbce cieplnej, dzięki, której maszt jest jeszcze bardziej stabilny i trwały, a widły bardziej odporne na tarcie i zniszczenia. Dodatkowe wzmocnienia w newralgicznych punktach wideł sprawiają, że widły są odporne, nawet podczas przeładowania.

 

 • Redukcja hałasu i wibracji.

 

Kontrolowany przepływ oleju hydraulicznego podczas podnoszenia i opuszczania sprawia płynność ruchów, oraz redukcje hałasu. Zapewniają stabilność i bezpieczeństwo  oraz przyczyniają się do mniejszego zmęczenia materiału. Natomiast 2- cylindrowy maszt z wolnym skokiem redukuje wibracje i gwałtowne przejścia.

 

 • Kompaktowy i wszechstronny.

 

Krótszy profil masztu sprawia, że wózki CESAB są bardziej kompaktowe i lżejsze, wynika to z zastosowania mniejszej przeciwwagi. To nie tylko zwiększa zwrotność wózka, ale pomaga optymalnie wykorzystać czas pracy baterii miedzy cyklami ładowania.

Wszechstronność wózka jest możliwa dzięki wykorzystaniu, miedzy innymi, 5-przepływowych elektrozaworów z zewnętrznymi rolkami, umożliwiający dopasowanie i zainstalowanie każdego rodzaju urządzeń, osprzętu według indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Najlepsza jakość produktów CESAB, produkowanych wyłącznie w krajach europejskich, potwierdzona jest certyfikatem jakości ISO 14001(TPS). System produkcyjny CESAB uznawany jest, jako jeden z najlepszych na świecie. Zapewnia on najwyższe standardy, jakości, produktywności, jednocześnie ma dużą elastyczność, krótki czas realizacji dostaw, ogranicza negatywne oddziaływanie na środowisko poprzez wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych.

Projektując wózki widłowe, CESAB szczegółowo analizuje mechanizm działania podzespołów, aby wykorzystać efekt synergii ich współpracy. Rezultatem tego jest maksymalna niezawodność, wydajność, optymalizacja pracy przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Niepowtarzalna korzyścią dla Twojej firmy z posiadania wózka widłowego marki CESAB, to rentowność zainwestowanych w niego funduszy, które zwracają się dzięki wysokiej wydajności, efektywności i oszczędności energii, czasu, a tym samym zasobów pieniężnych.

Wieloletnie doświadczenie, bezkonkurencyjne technicznie projekty, doskonała, jakość i wydajność wózków marki CESAB wraz z indywidualną obsługą serwisową oferowaną przez wyłącznego dystrybutora CROVORG, zapewniają dostosowanie się do potrzeb i wymagań klienta. Niezawodna pomoc w każdej sytuacji sprawia, że zakup wózka marki CESAB jest bardzo opłacalny i przynosi wiele korzyści.

Działając w ścisłej współpracy z projektantami masztów w naszej fabryce, CESAB opracowała pionierskie Intelligent Design Masztu (IMD) to szereg inteligentnych, innowacyjnych funkcji, które zwiększają żywotność wózka widłowego, Pomaga operatorom wózków widłowych pracować łatwiej i bezpiecznie by zwiększyć osiągi Nowe maszty (IMD) to szybsza i cichsa praca, cichsza, mniej stresująca czynność w miejscu pracy.


Najczęściej sprzedawalne maszty triplex włączenie z centralnym sił
ownikiem, który wpływa na widoczność do przodu dla operatora. Maszt triplex CESAB został zaprojektowany zupełnie inaczej, widoczność jest znacznie zwiększa przy użyciu dwóch siłowników w pełnym wolnym skokiem (FFL) siłowniki, które pomagają operatorom zobaczyć dużo więcej. Ponieważ nie mają dobrej widoczności przez maszt, bezpieczeństwo jest lepsze i operatorzy nie muszą dostosować swoje siedzisko tak często przenoszą swoje głowy tak często. Powoduje to szybsze i dokładniejsze układanie i załadunku i rozładunku, a także większy komfort.

Konstrukcja masztów IMD zawiera opatentowany podwójny profil C, wyłącznie w produktach CESAB. Zapewnia to bardziej wytrzymałą i sztywniejszą konstrukcję masztu co zwiększa jego trwałość, która przyczynia się do wzrostu żywotność i niższych kosztów utrzymania jak i żywotności. Efektywność i maksymalny czas pracy są również uzyskiwane przez krótszy profil masztu, co powoduje, że wózek widłowy  jest krótszy i można zastosowac switała robocze w przeciwwadze.
Zmniejsza ciężar wózka widłowego, poprawia zwrotność i pomaga oszczędzać paliwo lub maksymalizacji cykli ładowania baterii. Regulowane i niesmarowalne rolki zapewniają trwalszą uzytkowanie ze mniejszym zużyciem, jak również szybkie i łatwe utrzymanie z niższych kosztów. Wszechstronny wózek widłowy z bardziej kompaktowym masztem IMD , posiada niesmarowalne koncentryczne łozyska, które zapewniają stabilność i wytrzymałość konstrukcji. To sprawia, że ​​wózki widłowe CESAB są przyszłściowe a IMD dobrze nadaje się do bardziej zamkniętego środowisko pracy.


Zoptymalizowany proces spawania w produkcji, z różnymi rodzajami spawów wykorzystywane jest do różnych punktów masztu, powoduje to wysoką wytrzymałość i wyższa wydajność masztu. Co ogranicza zużycie i większą ochronę przed uszkodzeniem na skutek przeciążenia. Efekt hydraulicznego hamuleca używany podczas podnoszenia i opuszczania masztu pozwala na płynne ruchy, co z kolei zmniejsza poziom hałasu i wibracji. Zwiększa to stabilność i zmniejsza zmęczenie i stres w środowisku pracy. Dzięki zastosowaniu dwóch cylindrów FFL, wibracja jest zmniejszona w porównaniu do jednego siłownika.

Według  product manager Gianluigi Di Bella wózki CESAB :

"Maszt zawsze była ważną częścią procesu CESAB projekt, ponieważ sprawia, że ​​każda różnica w wydajności wózak widłowego i kolei skutecznych operacji przeładunku. Zrobiliśmy kilka kroków dalej poprzez rozwój IMD, który stanowi przemysł poziom czołowych widoczności i zwiększa wydajność bez narażania bezpieczeństwa w miejscu pracy. "

Dodatkowe informacje

CESAB Mast Technology brochure

 

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl