PROJEKT „INTELIGENT MAST DESIGN”- IMD POWSTAJE DZIĘKI „PASJI DO TECHNIKI”

IMD marki CESAB Material Handling Europe wyznacza standardy technologii masztów w europejskiej branży wózków widłowych.

Wieloletnie zaangażowanie europejskiego producenta masztów w prace nad bezpieczeństwem i wydajnością masztów znalazło swój wyraz w pionierskiej koncepcji IMD, która została zaprezentowana podczas targów CeMAT w Hanowerze w Niemczech na początku roku.

CESAB uważa, że maszt to początkowy i końcowy punkt projektu każdego wózka widłowego, a jego projektanci masztów specjalistycznych oferują w Europie wiodące rozwiązania w zakresie zwiększonej widoczności, produktywności i  mniejszego poziomu hałasu.

Dyrektor CESAB Material Handling Europe Angelo Alde powiedział: „IMD  jest wspaniałym przykładem naszej pasji do techniki” i jest standardem w wózkach widłowych CESAB, co znacząco wyróżnia nas od konkurencji. Wózki widłowe są bezpieczniejsze i bardziej produktywne dzięki IMD, co zapewnia większą wydajność wózka we wszystkich sektorach przemysłu.

Inteligentne, innowacyjne cechy IMD wydłużają żywotność wózka jednocześnie sprawiają że praca operatorów wózka jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybka a jednocześnie mniej stresująca.

Doskonała widoczność jest standardem IMD poprzez użycie dwóch cylindrów FFL dostarczających operatorom doskonałej widoczności przez maszt. Dobra widoczność przez maszt oznacza, że operator nie musi dostosowywać swojej pozycji, przesuwać głowę tak często jak zmienia pozycję wideł. To pozwala mu osiągnąć szybsze i bardziej precyzyjne układanie towaru przy załadunku i rozładunku, a także zwiększa wygodę pracy podczas długich przeładunków. Krótszy profil masztu IMD sprawia, że wózki są bardziej kompaktowe, a wraz z lżejszą przeciwwagą redukują wagę wózka zwiększając jego manewrowalność i maksymalnie wydłużają pracę między cyklami ich ładowania.

IMD zmniejsza koszty utrzymania wózka poprzez zastosowanie podkładek dystansujących umożliwiających szybką i prostą konserwację. Zwiększona trwałość i stabilność masztu jest osiągnięta dzięki opatentowanemu wyłącznie przez CESAB profilowi masztu „double C”, który sprawia, że maszt jest bardziej sztywny i bardziej stabilny. To sprawia, że operator jest bardziej wydajny i czuje się pewniej podczas pracy z ładunkiem na wysokości. Dodatkowo siła masztu jest zwiększona przez zastosowanie optymalnego procesu spawania podczas produkcji poprzez różne techniki spawania w różnych częściach masztu. Dzięki temu maszt jest bardziej trwały, wydajny, zmniejsza tarcie, zużycie oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia w wyniku przeładowania.

Cichsza praca wózka jest możliwa dzięki zastosowaniu przepływu oleju hydraulicznego podczas podnoszenia i opuszczania masztu, który sprawia płynny przesuw, redukuje hałas i wibracje. Stabilność podczas załadunku zmniejsza zmęczenie i stres w miejscu pracy zarówno dla operatora jak i jego współpracowników.CESAB Intelligent Mast Design (IMD) is setting the standards for mast technology across the European material handling industry, according to CESAB Material Handling.

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl