CESAB obchodzi 70 rocznicę powstania

CESAB obchodzi 70 rocznicę projektowania i technologicznego dziedzictw.

Od założenia w 1942 r. firma CESAB Material Handling rozwijała swoje mocne strony w zakresie projektowania  i rozwiązań technologicznych w projektowaniu wózków magazynowych oraz wózków widłowych z przeciwwagą.

Silna tradycja inżynieryjna CESAB rozpoczyna się od stworzenia pierwszego  czołowego wózka elektrycznego w 1951 roku i wózka spalinowego DIESEL w 1954 i dalszego rozwoju w zakresie gospodarki materiałowej i przemysłu kolejowego.

CESAB Carrelli Elevatori S.p.A. założone  w Bolonii jako  jedna z pierwszych fabryk wózków widłowych we Włoszech,  może pochwalić sie imponującym dziedzictwem.


W 1953  roku została zawarta pierwsza autoryzowana  umowa z włoskim dealerem Mario Marabini. Umowa została podpisana między CESAB-em  i braćmi Nerio i  Maurizio Marabini, którzy  kontynuują tą działalność po dziś dzień.

Ekspansja CESABA w Europie rozpoczęła się w 1958 roku, kiedy to została zawarta pierwsza umowa dealerska  z Joris Van Dijck z Belgii, który został mianowany dealerem CESAB, a przedsięwzięcie to jest wciąż prowadzone przez  dwóch braci z tej rodziny.

CROVORG Group Patryka Dymitrewicza właściciel firmy:  “Podstawa sukcesu naszej firmy znajduje sie w historii naszej  działaności produkcyjnej i pasji  do projektowania i technologii. “

Aby uczcić 70. rocznicę powstania, CESAB uruchomił wyjątkową mini stronę przedstawiającą jego dziedzictwo. www.cesab-history.eu przedstawia zestaw zdjęć od 1940 aż po dzień dzisiejszy.

Wśród  kluczowych  etapów w historii CESAB jest współpraca z Pininfarina S. A.,   wiodącą włoską firmą projektową, który wykonywała projekty dla najbardziej znanych i prestiżowych producentów samochodowych. Pininfarina również wykonywała projekty dla produktów CESAB, w  tym elektrycznych wózków widłowych Blitz w 1990 roku.

Inne ważne wydarzenie miało miejsce w 1994 roku,  kiedy to produkty CESAB   zostały nagrodzone Compasso d’Oro, nagrodą przyznawaną we włoskim przemyśle wzornictwa, która nagradza i promuje jakość w dziedzinie wzornictwa przemysłowego rodzimych, włoskich firm.

Następne nagrody pochodzą z 2000 roku, kiedy CESAB  otrzymał “IF Product Design Award” – uznawana za najważniejszą nagrodę w dziedzinie projektowania.

Dziś, biuro główne znajduje sie w Brukseli a dział sprzedaży w Bolonii. CESAB Material Handling Europe dystrybuuje swoją gamę produktów do klientów w 23 krajach poprzez sieć autoryzowanych, niezależnych dealerów.

Pozwala to klientom korzystać z wszystkiego co najlepsze z różnych kultur: wysokiej jakości produktów popartych  silnym lokalnym zapleczem serwisowym  i szybkim czasem reakcji.

Więcej szczegółów na stronie www.cesab-wozki.pl

© 2016 CROVORG GROUP - All rights reserved.
al. Katowicka 11, Wolica   •   05-830 Nadarzyn   •   Polska   •   Tel +48 22 490 23 23   •   E-Mail biuro@crovorg.pl